آرلینگتون
Arlington County
شهرستان
محله پنتاگون سیتی از شهر آرلینگتون در ایالت ویرجینیا
محله پنتاگون سیتی از شهر آرلینگتون در ایالت ویرجینیا
مختصات:
کشور  ایالات متحده آمریکا
ایالت Flag of Virginia.svg ویرجینیا
مرکز Arlington
جمعیت (۲۰۱۵)
 • جمعیت ۲۲۹٬۱۶۴
منطقهٔ زمانی EET
 • تابستان (DST) EEST (یوتی‌سی )
وب‌گاه

آرلینگتون یکی از شهرستانهای شمالی ایالت ویرجینیا آمریکا و دومین شهر بزرگ حومه واشنگتن دی سی محسوب می شود که دراصطلاح به آن آرلینگتون و یا آرلینگتونِ ویرجینیا گفته می شود. بر اساس آمار سال 2015، شهرستان آرلینگتون 229,164 نفر جمعیت دارد. این شهرستان در ابتدا بخشی از شهر الکساندریا، ویرجینیا بود. در 27 فوریه سال 1801 و در پی تصمیم برای ایجاد پایتخت ایالات متحده آمریکا در منطقه واشنگتن دی سی و جابجایی مرکز دولت فدرال از فیلادلفیا به این محل، قرار شد که زمین هایی که حالا شهر آرلینگتون برآن بنا شده به پایتخت تازه ملحق شود. امادر سال 1846 و در پی تقابل موافقان و مخالفان برده‌داری در آمریکا، کنگره ایالات متحده آمریکا تصمیم گرفت که سرزمین های اهدایی ایالت ویرجینیا را بازپس دهد.

آرلینگتون از لحاظ جغرافیایی درشمال ایالت ویرجینیا و در ساحل جنوبی رودخانه رود پوتوماک قرار دارد. این رودخانه شمال آرلینگتون را از واشنگتن دی سی جدا می کند. این شهرستان با مساحتی معادل 26 مایل مربع (67 کیلومتر مربع) از شمال غربی با شهرستان فرفکس، ویرجینیا و از جنوب غربی با شهر فالز چرچ، ویرجینیا هم مرز است. آرلینگتون به دلیل نزدیکی به واشنگتن دی سی، بسیاری از ساختمانهای مهم و یا دولتی را در خود جای داده است که از آن جمله می توان به مرکز فرماندهی وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا (پنتاگوناداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا، اداره امنیت حمل و نقل آمریکا (TSA)، سازمان پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفتهٔ دفاعی (دارپافرودگاه ملی رونالد ریگان واشنگتن، آرامگاه ملی آرلینگتون، نیوزیوم و ده ها شرکت و سازمان دولتی و غیر دولتی دیگر اشاره کرد.

آرلینگتون یکی از پردرآمد ترین شهرستانهای آمریکا بوده و به استناد گزارش سال 2016 سایت Bankrate.com، آرلینگتون به دلیل نرخ پایین خشونت، مالیات مناسب، آب و هوا، خدمات شهری و مواردی از این دست، یکی از بهترین محل ها برای سپری کردن دوران بازنشستگی محسوب می شود.

  • ویکی‌پدیا